5 rzeczy, które warto wiedzieć na etapie rekrutacji
1. Nie musisz mieć gotowego pomysłu, żeby zgłosić się do Inkubatora. W zgłoszeniu najważniejsze jest dobre opisanie problemu, którym chcesz się zająć. Przewidzieliśmy osobne pole dla osób, które wiedzą już, co chcą zrobić, ale pozostałe mogą po prostu wskazać kierunki swojego myślenia. W Inkubatorze pomagamy z dopracowaniem tych koncepcji.
2. W projekcie mogą wziąć udział osoby z całej Polski. Z założenia nad innowacją pracuje się u siebie, w swoim środowisku lokalnym. Inkubator organizuje spotkania dla innowatorów, które odbywają się w różnych miejscach w kraju. Są one okazją do tego, żeby się spotkać, dobrze poznać projekt, ale udział w nich nie jest warunkiem przyjęcia. Nawet obrona projektu innowacji na dalszym etapie może być przeprowadzona telefonicznie.
3. Nie ma preferencji w zakresie tego, jaki rodzaj podmiotu zgłasza się do Inkubatora. Najważniejsi dla nas są ludzie, którzy stoją za zgłoszeniami – ich potencjał i zaangażowanie. W przypadku nowych podmiotów prawnych zalecamy przedstawianie w formularza doświadczenia tych właśnie osób.
4. Termin zakończenia naboru oznacza na etapie rekrutacji ostateczną datę wysłania formularza drogą mailową pod wskazany adres email. Nawet minutowe spóźnienie oznacza niestety, że zgłoszenie nie mogłoby być przyjęte ze względów formalnych w danej turze. Prosimy więc nie odkładać tego na ostatnią chwilę!
5. Zastanawiasz się nad udziałem w projekcie? Zadzwoń do nas lub wyślij maila. Chętnie z Tobą porozmawiamy. Kiedy będziesz pisać zgłoszenie, możesz też nam wysłać wersję roboczą. Postaramy się podpowiedzieć, jak je ewentualnie można dopracować pod kątem kryteriów oceny.