Poznań: Konferencja poświęcona społecznej odpowiedzialności biznesu

konferencja csr poznań

W ostatni wtorek odwiedziliśmy konferencję „Społeczna odpowiedzialność biznesu – nasza wspólna sprawa”, która odbyła się w centrum konferencyjnym Term Maltańskich w Poznaniu.

Konferencję zorganizował Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Zmyślni, Pracownią Imaginarium Olgą Stobiecką-Rozmiarek, Fundacją GS1 Polska oraz firmą Aniołowie Konsultingu Sp. z o.o.

Celem konferencji było przedstawienie rozwiązań i dobrych praktyk w obszarze zatrudniania osób wychodzących z trudnych sytuacji życiowych (np. osób z niepełnosprawnościami), a także w zakresie budowania współpracy przedsiębiorstw komercyjnych ze społecznymi.

Obok ciekawych prezentacji i dyskusji w ramach konferencji przewidziano część targową, na której swoje stoiska miały przedsiębiorstwa społeczne, a także organizacje i instytucje wspierające przedsiębiorców i osoby w trudnej sytuacji.

Była to dla nas okazja do rozmów z nowymi osobami z potencjałem do tworzenia innowacji społecznych na rzecz osób z niepełnosprawnościami i osób starszych.